Fotografie rodzinne w mieszkaniu. Kilka pomysłów na wyeksponowanie zdjęć

ramki drewniane
Nie potrzeba dużych remontów, by zmienić charakter salonu czy sypialni. Czasem sprytne wyeksponowanie rodzinnych pamiątek wystarczy, by nadać mieszkaniu świeżego stylu i nowoczesności. Dom to nie świątynia, ale miejsce, gdzie spędzamy mnóstwo czasu i powinniśmy czuć się komfortowo.

Warto więc zadbać o to, by znalazły się w nim przedmioty, przywołujące szczęśliwe chwile. W magazynach poświęconych wystrojowi wnętrz znajdziemy mnóstwo pomysłów na to, jak domowe fotografie przekształcić w ozdoby pomieszczenia. Na początek trzeba wydrukować zdjęcia, które pragniemy wyeksponować, najlepiej w różnych rozmiarach i zaopatrzyć się w ramki drewniane w dużej ilości. Ich kolor zależy już tylko od naszych indywidualnych gustów i nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać kilka odcieni. Kolaż ze zdjęć zajmujący powierzchnię całej ściany w korytarzu czy pokoju dziennym to niebanalna i szalenie ciekawa ozdoba! Pomyśl też o takim w pokoju dziecięcym, a zyskasz piękną historię dorastania Twojej pociechy.

Ramki do zdjęć można też sklejać dłuższymi bokami i tworzyć z nich stojące ozdoby na komody czy stoliki nocne. Jeśli nie boisz się eksperymentów, zaszalej ze wzorami i zestaw ze sobą ramki metalowe, plastikowe czy ozdobione szalonymi motywami. To także świetny pomysł na prezent dla przyjaciół czy rodziny urządzającej nowe mieszkanie, który na pewno cieszyć będzie przez długie lata. Lekkie ramki, o delikatnej konstrukcji świetnie będą wyglądać powieszone na sznurku — w formie kolorowej girlandy. Powieś ją nad łóżkiem i biurkiem i zyskaj ozdobę, którą możesz dowolnie modyfikować. To rozwiązanie może przypaść do gustu szczególnie nastolatkom, dla których ważne są osobiste pamiątki.

Fotografie można też wykorzystać na całej ścianie za pomocą fototapety. Trudno o bardziej oryginalne zagospodarowanie domowej przestrzeni! Bez względu na to, czy zdecydujemy się na rodzinny portret, czy pejzaż z ostatnich wakacji, zadbajmy o prawidłowe położenie tapety. Tylko idealnie gładka i przylegająca do ściany będzie się dobrze prezentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *