Czy warto zostać fotografem?

ciężka praca fotografa

Fotografia to piękna sztuka. Polega na uwiecznianiu chwil z życia innych ludzi lub na tworzeniu wedle własnej wyobraźni niezapomnianych obrazów zapisywanych później na kliszy lub w pamięci aparatu.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto byłoby spróbować swoich sił w fotografii musisz wiedzieć, że jest to zawód bardzo szeroki i nie ma praktycznie osoby, która podjęłaby się każdego zlecenia – co za tym idzie, musisz znaleźć to, co wychodzi ci najlepiej. Może być to na przykład fotografia studyjna – musisz wówczas co prawda zainwestować trochę pieniędzy w wynajem lub kupno studia i sprzętu, na rynku nie brakuje jednak ludzi, którzy chcą wziąć udział w profesjonalnej sesji i są skłonni zapłacić za nią sowite pieniądze.

Innym pomysłem jest taka specjalizacja jak fotografia ślubna. To niestety twardy orzech do zgryzienia – będziesz musiał połączyć talent reportera z umiejętnością uchwycenia niepowtarzalnych portretowych ujęć nieruchomym osobom. Dobry fotograf ślubny potrafi to jednak połączyć a efektem są niezapomniane sesje i pamiątki na całe życie dla młodożeńców korzystających z jego usług.

Jeżeli nie masz pieniędzy na studio a ceremonie zawarcia związku małżeńskiego przerażają cię, możesz spróbować fotografii plenerowej. Wówczas możesz również robić zdjęcia państwu młodym, masz jednak czas by odpowiednio się przygotować i przemyśleć cały scenariusz i wygląd takiej sesji.

Najważniejsza jest jednak praktyka. Jeżeli nie będziesz ćwiczyć i czytać odpowiedniej literatury, nie znajdziesz dla siebie miejsca w tym zawodzie. Jeśli jednak czujesz, że fotografia jest twoją pasją, jak w przypadku Bartka i Tomka – www.fotodziedzic.pl/kielce/, to zacznij już dziś, a może za kilka lat to właśnie twoje zdjęcia będą się znajdować na okładkach najbardziej poczytnych gazet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *